KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15103158
nr 1510 3158
Annika Jauhola, man. Monogramsignerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 65x54 cm
Utrop:
500 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:52:34
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta